MANİSA GÖLMARMARA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük coşkuyla kutlandı.
Bayramda ilk olarak saat 09.30'da Tören Alanında bulunan Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunuldu, ardından İstiklal Marşımız okunarak saygı duruşunda bulunuldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenine, Gölmarmara Kaymakamı Celil ATEŞOĞLU, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil ÖZ, ,İlçe Emniyet Amiri Ahmet ÖZTEKİN, İlçe Jandarma Komutanı Sıdkı AYGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ŞAHİN, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


Çelenk programının ardından 10.30'da protokolün yerini almasıyla birlikte Atatürk İlkokulu'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ŞAHİN;

Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Protokolün Değerli Üyeleri,

Her fidanı sevgiyle büyüten fedakâr yönetici ve öğretmen arkadaşlarım,

Kıymetli Misafirlerimiz,

Yarınların güvencesi olan sevgili öğrenciler,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 103.Yılı kutlama programına hoş geldiniz, bayramınızı kutluyor, saygı ve sevgiyle selamlıyor en kalbi duygularımla hoş geldiniz diyorum. 

"23 Nisan 1920, büyük Türk milletinin milli iradeyi her türlü gücün üstünde tuttuğunun ilanıdır. Bağımsız ve yeni bir Türk Devleti'nin temellerinin atıldığı İstiklal savaşını yöneten gazi meclisimiz, milletimizin tüm fertleriyle birlikte Cumhuriyetimizin ilanına giden yolda önemli hizmetler vermiştir. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, istiklalimizin ve istikbalimizin güvencesi olmuştur.

              İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

           Türkiye Cumhuriyetinin ve Yüce Milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar;

Bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türk çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına hediye ederek, onları onure etmiştir. İşte bu Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Çocuklar evrenin özünü yansıtır, her bir çocuk aynı özün değişik renkleri ve yansımalarıdır. Hepimiz doğduğumuz bu toprakları çok seviyoruz. Bu topraklara ve ülkemize duyduğumuz sevginin başka toprakları, ülkeleri ve o ülkelerin insanlarını sevmeyeceğimiz anlamına gelmediğini belirtmek istiyoruz. Bizler Yunus gibi sadece insanları değil, tüm yaratılmışı Yaradan'ın hatırına sevmekteyiz. Tüm insanları din, dil, ırk fark etmeksizin birlikte barış içinde, özgürlüğün kıymetini bilen, kendine, diğer insanlara ve tabiata nefes aldıran dünyanın bütün çocuklarının 23 Nisanı kutlu olsun.

 Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza imkanlar oluşturmak, onları vizyon sahibi yapmak, milli ve manevi değerlerle donatmak zorundayız. Bu çalışmalar biz yetişkinler için üst düzey bir sorumluluktur. Bizler bu günde çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Günümüz büyükleri, sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir.

 Bu    çağda çocuk yetiştirmenin en kritik ve en hassas noktalarından biri; içinde yaşanılan zaman dilimini iyi okumak ve geleceği görebilmektir.

 Hz. Ali; "çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin" anlayışı içinde ufukları tarayacak, ilmi ve hikmeti arayacak nesiller yetiştirmemizi tavsiye ediyor bizlere...

         "Oğul atayı geçmezse işler yürümez." diyor Yusuf Has Hâcib.

"Her insanın, kendisinden yüz sene sonrasının planını yapması lâzım..." diyor Hz. Mevlânâ.
           Mevlânâ'ya da annesi "Babandan daha çok oku evladım! Evladı annesini ve babasını geçmeyen hiçbir millet yükselemez! "diyor.

Sevgili Çocuklar; Atatürk'ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmamanız gerekir: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığı boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Her şeyin en güzeline layık olan sizler; Okuyan, Araştıran, Düşünen, Sorgulayan, Bilimi ve Teknolojiyi yararlı bir şeklide kullanan, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir güvence olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız.
               Büyük emeklerle yarına hazırlayıp; yanında yöresinde beklediğimiz, alın terimiz çocuklar;
             Unutmayın ki, sizler bu dünyanın gerçek sahipleri, sizler soylu bir geçmişe sahip olan Türk Milletinin geleceğisiniz.
            

 Bu duygularla, Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum." dedi.

Ardından programda öğrenciler şiirler okudular. Atatürk ilkokulu'nun hazırlamış oldukları birbirinden renkli ve güzel müzikli gösterilerinin ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesiyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tören programı sona erdi.

24-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-2023

 

 

Eski Cami Mah. Levent Cad. Hükümet Konağı Kat2 Gölmarmara/MANİSA - 0 236 515 17 87

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.