MANİSA GÖLMARMARA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Darbenin 7'nci Yıl Dönümünde 15 Temmuz Şehitlerimiz Programlarla Anıldı.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimi, kahraman milletimizin onurlu direnişi ile bozguna uğratılmıştı. Milletimiz dünyada eşi görülmemiş bir cesaret ile Terör Örgütü FETÖ'ye karşı büyük bir demokrasi zaferine imza atmış ve Türkiye'nin gücünü dünyaya bir kez daha göstermişti. Bir milli mücadele direnişi olan bu destanın üzerinden 7 yıl geçti. Bu destan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü", "Türkiye Yüzyılı Kahramanları" konseptiyle  ülkemizin her yerinde olduğu gibi Gölmarmara'mızda da büyük bir coşkuyla kutlandı.
Darbenin 7'nci Yıl Dönümünde 15 Temmuz Şehitlerimiz Programlarla Anıldı.

 

 15 Temmuz, "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" 7. yıldönümünde bir dizi etkinliklerle anıldı. İlçemizde, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programa; Gölmarmara Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Kamil Öz, kamu kurum ve kuruluşların idari amirleri, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 

15 Temmuz "Hain Darbe Girişimi" nin üzerinden 7 yıl geçti. Milletin devletle bir olup darbeyi geri püskürttüğü o gece tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen programla anıldı. Vatanın bölünmez bütünlüğüne vurgu yapılan gecede vatan için şehitlik mertebesine ulaşanlara dualar edilirken, gazilerimize şükranlar sunuldu. Atatürk Anıtı önündeki programa; Gölmarmara Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Kamil Öz, kamu kurum ve kuruluşların idari amirleri, protokol üyeleri ile halk katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda, 15 Temmuz Belgeseli'ne yer verildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şahin tarafından yapıldı. Şahin konuşmasında, "Bu millet dünyaya eşi benzeri görülmemiş bir demokrasi dersi vermiştir. Milletimiz, 15 Temmuz gecesi ezanına, bayrağına, vatanına, bağımsızlığına sahip çıkmıştır." dedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmalarında, Türkiye Yüzyılının tüm kahramanlarına şükranlarını belirterek, "Bin yıllık şüheda topraklarını 15 Temmuzda mübarek kanlarıyla sulayan, devletine, milletine, istiklaline ve iradesine sahip çıkarken şehit düşen tüm kahramanlarımızın aziz ruhları şad olsun. 15 Temmuz bizim onurumuzdur, haysiyetimizdir, şeref madalyamızdır. 15 Temmuz bir millî iradenin deklarasyonu, istiklal beyannamesidir" dedi.

Şiirlerin okunması ve  "İlelebet Türkiye", " Vakit Gelir" slayt gösterileriyle devam eden program, ilçe müftülüğü tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahi icrasının ardından yapılan dualarla sona erdi.

 

19-07-202319-07-202319-07-202319-07-202319-07-202319-07-202319-07-202319-07-202319-07-2023

Eski Cami Mah. Levent Cad. Hükümet Konağı Kat2 Gölmarmara/MANİSA - 0 236 515 17 87

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.